Cumartesi, Kasım 27, 2021
Text Size

T. C. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Hadımköy Rüya Anaokulu, 2009 yılında İlknur ve Tamer Temelkuran  tarafından kurulmuştur. Birleşmiş Milletler Evrensel İnsan Hakları Sözleşmesi, UNICEF Çocuk Haklarına Dair Sözleşme ve Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nda birey olarak çocuklara tanınan haklara ve yükümlülüklere uygun eğitim-öğretim sunmayı temel hedef edinmiştir. 

Okul öncesi evrede 3-6 yaş arasındaki çocukların kabul edildiği okulumuzda 07.00 - 19.00 arası hizmet verilmektedir.  Mesleğini severek yapan eğitimcilerimiz  ve yardımcı personellerimizle müfredatın yanı sıra tuvalet alışkanlığı kazandırma, öz bakım becerileri kazandırma, dil ve konuşma gelişimi; satranç, drama, çocuk yogası, İngilizce, dikkat ve öğrenmeyi güçlendirme çalışmaları, sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırma faaliyetleri çocukların eğlenerek öğrenmeleri ve güncelik yaşantıyı farklı mekanlarda gözlemlemeleriyle desteklenmektedir. Eğitim-öğretim sürecinde çocuklarımızın bilgi ve deneyimlerini sözlü, görsel ifade etme becerileri titizlikle gözlenmekte ve elde edilen bulgu ve bilgiler bu süreç içerisinde ebeveynlerle yürütülen görüşmelerde kendilerine aktarılarak okul-aile işbirliği geliştirilmektedir. Eğlenceli temel İngilizce öğrenimi, satranç, müzik, bale drama, anadil etkinlikleri, sportif faaliyetler ve kültürel geziler ve şenliklerde çocuklarımızın yanında zaman zaman ebeveynler de katılmaktadırlar. 

Fiziksel bakımdan okulumuz kendi binasında eğitim vermektedir. Üç kat 280m2 kullanım alanı, aydınlık, günışığı gören derslikleri, 70m2 oyun etkinlik salonunun yanı sıra çam ağaçları ve meyve ağaçlarıyla çevrili 800m2 bahçesiyle, oyun alanıyla çocuklarımızın okul öncesi eğitiminde deneyimli eğitimciler ve yardımcı personelimizle sıcak bir ortam sunmaktadır. 

Çocuklarımıza sunulan sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ara öğünlerde sunulan yiyecekler kendi mutfağımızda becerikli mutfak personelimiz tarafından hazırlanmakta ve öğretmenlerimizin gözetiminde çocuklarımıza sunulmaktadır. Mevsimine göre çocuklarımızın kendi elleriyle hazırlanmasına katkıda bulundukları yiyecekler de bu öğünlerde zevkle tüketilmektedir. Bahçemizdeki meyve ağaçlarımızdan kendi ellerimizle topladığımız meyveleri tüketirken çocuklarımızın sevinçleri bizleri mutlu kılmaktadır. Artan meyvelerden hazırladığımız içecekler, reçeller, kompostolar, sebzelerden hazırladığımız turşular kış aylarında da öğrencilerimizin öğünlerinde tüketilmektedir. Ebeveynlerimizin kendi elleriyle hazırladıkları pastalar, kekler, börekler çocuklarımıza evlerindeki tatları arkadaşlarıyla da paylaşmalarını sağlamakta.

Okulumuz çevre ve hayvan dostudur; bahçemizde köpeğimiz Kuzey'in yanı sıra tavuklarımız, ördeklerimiz, kedilerimizle çocuklarımız hoşça vakit geçirebilmektedirler. Onların sevinç çığlıkları ve mutlulukları bizlerin görevimize daha sıkı bağlanmamıza neden olmaktadır.

Çalışan ebeveynler için uyumlu servis düzenlemeleri de yapılabilmektedir.

Bizlere emanet ettiğiniz en değerli varlıklarınızı sizler kadar seveceğimizi, sakınacağımızı ve gelişmelerine elbirliği ile katkıda bulunacağımızı gönül rahatlığı ile taahhüt ederiz.

En iyi dileklerimizle.

Rüya Anaokulu 

Okunma 7928 defa Son Düzenlenme Cuma, 11 May 2018 19:10

Benzer Öğeler (etikete göre)

Bu kategoriden diğerleri: Personelimiz »